Otwarta nauka odkuwania

Nauka wiedzy w systemie Open Die Forgings

Proces kucia jest metodą wywierania nacisku na metalowy wykrój za pomocą maszyny kuźniczej w celu wytworzenia odkształcenia plastycznego w celu uzyskania metody obróbki z pewnymi właściwościami mechanicznymi, określonym kształtem i wielkością kucia, kucia (kucia i dziurkowania). dwa główne składniki.

Temperatura deformacji

Temperatura rekrystalizacji stali wynosi około 727 ° C, ale zwykle jako linię dzielącą stosuje się 800 ° C, kucie na gorąco wyższe niż 800 ° C; od 300 do 800 ° C to kucie na gorąco lub kucie na gorąco.

Pusty

Zgodnie z ruchem półwyrobu, Otwarte Odkuwki matrycowe można podzielić na swobodne kucia, spęczania, wytłaczania, kucia matrycowego, kucia zamkniętego, zamkniętego spęczania.

1, wolny kuźnia Wykorzystanie uderzenia lub nacisku, aby metal w górnym i dolnym żelazku (kowadło) między deformacją, aby uzyskać wymagane odkuwki, istnieją ręczne odkształcenia matrycowe i mechaniczne kucie dwa rodzaje odkuwek.

2, kucie. Kucie matrycowe dzieli się na Otwarte Odkuwki i zamknięte kucia. Metalowe blanki w pewnym kształcie odkształcają nacisk matrycy i odkuwają, ale również dzielą się na kucia na zimno, kucia walcowego, kucia promieniowego i wytłaczania i tak dalej.

3, zamknięty kucia i zamknięty spęczenie, ponieważ nie ma flash, wykorzystanie materiałów jest wysoka. Dzięki procesowi lub kilku procesom można zakończyć skomplikowane kucie wykończeniowe. W przypadku braku błysku zmniejsza się pole siły odkuwania i zmniejsza się wymagane obciążenie. Jednakże należy zauważyć, że półwyrób nie może być całkowicie ograniczony, dla którego ściśle kontroluje objętość półwyrobu, kontroluje względne położenie matrycy kuźniczej i pomiary kucia, wysiłki mające na celu zmniejszenie zużycia matrycy kuźniczej.

Kucie umiera

Zgodnie z trybem kucia, odkuwanie formy można podzielić na walcowanie obrotowe, kucia wahadłowego, kucia walcowego, walcowania poprzecznego, toczenia i pochylania. Rolka kowalska, kucie wahadłowe i pierścień toczny mogą być również wykorzystywane do kowania. W celu poprawy wykorzystania materiału, walcowanie i walcowanie na rolkach mogą być stosowane jako materiał podłużny przed procesem przetwarzania. I wolne wykuwanie tego samego odkuwki matrycą obrotową jest również częścią kształtu, a jego zaletę porównuje się z wielkością kucia, otwartą siłę kucia formy można również uzyskać pod małą postacią. W tym swobodnie kucie w tej metodzie kucia, obróbka materiałów z powierzchni formy w pobliżu swobodnej rozszerzalności powierzchni, dlatego trudno jest zapewnić dokładność, więc kierunek matrycy kucia i proces kucia z kontrolą komputera, można użyć niższej Z siły kucia formy w celu uzyskania złożonego kształtu, produktów o wysokiej precyzji, takich jak produkcja wielu odmian, łopatek turbin o dużych rozmiarach i innych odkuwek. Mechanizm matrycowy do kucia matrycowego i stopień swobody są niespójne, zgodnie z charakterystyką odkształcenia dolnej deformacji punktu martwego, urządzenia do formowania kutego można podzielić na następujące cztery formy:

1, ograniczyć typ siły matrycy kucia: hydrauliczne urządzenie hydrauliczne z napędem suwakowym.

2, tryb graniczny quasi-stroke: mechanizm hydrauliczny mechanizmu korbowego napędu hydraulicznego maszyny.

3, sposób ograniczenia skoku: korba, korbowód i mechanizm klinowy do napędzania suwaka prasy mechanicznej.

4, limit energetyczny: zastosowanie mechanizmu śrubowego prasy spiralnej i ciernej.

Wytrzymały aeromod do pras hydraulicznych Aby uzyskać wysoką dokładność, należy zachować ostrożność, aby nie dopuścić do przeciążenia, prędkości regulacji i położenia formy w dolnym martwym punkcie. Ponieważ będą one miały wpływ na odkuwki, dokładność kształtu i kucia życie. Ponadto, w celu zachowania dokładności, należy również zwrócić uwagę na dostosowanie luzu szynowego suwaka, aby zapewnić sztywność, dostosować dolny martwy punkt i użycie transmisji pomocniczej i innych środków.

Suwak

Oprócz pionowego i poziomego ruchu suwaka (w przypadku wydłużonych części kucia matrycowego, smarowania i szybkiej produkcji części do kucia części) można zastosować urządzenie kompensacyjne.

Gładkie, otwarte odkuwki matrycowe z pierwszych dysków o dużej skali, które zwiększają kierunek innych sportów. Powyższe czynniki są różne, wymagana siła kucia, proces, wykorzystanie materiału, produkcja, tolerancje wymiarów i metody chłodzenia są inne, te czynniki są również czynnikami wpływającymi na poziom automatyzacji.